O mnie

mała pracownia, wielkie pomysły

Projektujemy z pasją
i zaangażowaniem

Nasz priorytet to indywidualne podejście do każdego projektu. Rozpoczynamy pracę od wsłuchania się w Twoje marzenia, preferencje i potrzeby, co pozwala nam stworzyć ogrody doskonale dopasowane do Twojego stylu życia i budżetu. Nasze projekty wyróżniają się nie tylko estetyką, ale także funkcjonalnością, dbałością o najmniejsze detale oraz ponadczasowym charakterem.

Widoki to nie tylko projektowanie, to również aktywne wsparcie na każdym etapie realizacji Twojego ogrodu. Jesteśmy z Tobą od początku do końca, zapewniając pełen zakres usług, włączając w to kontakt z wykonawcami, producentami, pozyskiwanie wycen oraz pomoc w zakupach materiałów i wyposażenia, w tym mebli i oświetlenia. Nasza otwartość na współpracę i zaangażowanie gwarantują, że Twój projekt zostanie zrealizowany z perfekcyjną precyzją.

Wyjątkowość naszej pracowni tkwi również w tym, że nie ograniczamy się do opisu wizji słowami. Już na etapie projektów koncepcyjnych przygotowujemy wizualizacje, które pozwalają Ci zobaczyć, jak Twój przyszły ogród, balkon czy taras będą prezentować się w rzeczywistości. Ta innowacyjna metoda pozwala nam na łączenie Twoich oczekiwań z naszymi pomysłami, aby razem osiągnąć najlepszy efekt.

Jak projektujemy?

01.

Pierwsze spotkanie i zebranie informacji

Pierwsze spotkanie na projektowanym terenie to wzajemne poznanie, zebranie informacji na temat projektowanego terenu, ustalenie preferencji, poznanie oczekiwań co do stylu ogrodu, ustalenie zakresu i obszaru prac i zapoznania się ze wszystkimi oczekiwaniami jakie masz w stosunku do swojego projektu.

02.

Inwentaryzacja i pomiar

Po akceptacji warunków współpracy i podpisaniu umowy kolejnym krokiem jest przeprowadzenie inwentaryzacji i wszelkich niezbędnych pomiarów. Na podstawie dostarczanych przez Inwestora materiałów zostaje sporządzony plan ogrodu, zostają zweryfikowane wymiary na aktualnej dokumentacji oraz przeprowadzany pomiar pozostałych, niezbędnych powierzchni i elementów. Zostaje sporządzona także inwentaryzacja istniejącej roślinności wraz z oceną jej stanu, co umożliwia podjęcie decyzji projektowych, o ewentualnym usunięciu lub przesadzeniu danej rośliny.

03.

Koncepcje ogrodu

Pierwszym etapem prac projektowych jest przygotowanie koncepcji w formie poglądowych rzutów, fotorealistycznych wizualizacji 3D oraz tablic inspiracji ukazujących propozycje użytych w projekcie materiałów, roślin, elementów wyposażenia, rozwiązań kompozycyjnych. Koncepcje są przygotowane w 2-4 różnych wersjach. Zapewnia to możliwość wyboru miedzy różnymi pomysłami na ogród. Na bazie przedstawionych propozycji oraz otrzymanych uwag i korekt powstaje finalna propozycja wyglądu projektowanego ogrodu i jego poszczególnych obszarów

04.

Finalny projekt

Na podstawie zaakceptowanej koncepcji ogrodu i ustaleń dotyczących stylu, przygotowujemy finalne wizualizacje ogrodu, zestawienia materiałów, elementów wyposażenia, oświetlenia i wybranych gatunków roślin wraz ze wstępnymi kosztorysami. Pełny projekt obejmuje także spisy roślin z wskazówkami pielęgnacyjnymi oraz wskazania dotyczące sadzenia. Całość uzupełniają dokładane rysunki techniczne, które jasno pokazują jak zrealizować naszą wizję ogrodu i są niezbędnym elementem dla wykonawców.

Przejście z płyt kamiennych

Urządzanie funkcjonalnych ogrodów z duszą

Aranżacje ogrodów, przygotowane w pracowni, są nie tylko piękne, ale też ze wszech miar funkcjonalne. Jednym z celów procesu projektowego jest przecież uzyskanie komfortowej i praktycznej przestrzeni do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jesteśmy przekonani, że dzięki różnorodności stosowanych rozwiązań projekt ogrodu spełni Twoje oczekiwania.

Zawsze trzymamy się wysokich standardów architektury krajobrazu, a przy tym gwarantujemy korzystne ceny i dogodne warunki współpracy. Każdy klient ma dostęp do atrakcyjnej oferty autorskiej pracowni Widoki i może z niej skorzystać. Wszystkie szczegóły są ustalane indywidualnie.

Scroll to Top