Ogród na osiedlu w Katowicach

Wyjątkowy projekt ogrodu mieszczącego się na osiedlu mieszkaniowym – niewielka przestrzeń z dużą funkcjonalnością.

Projekt niewielkiego ogrodu przynależącego do parterowego mieszkania na osiedlu. Zadanie było wyjątkowe, bo dotyczyło zaprojektowania powierzchni ok. 70 m2, przy jednoczesnym zadbaniu o to, by właściciele mogli spędzać w nim jak najwięcej czasu. Konieczne było znalezienie miejsca na wiele różnych funkcji.

Dzięki starannie przemyślanym strefom udało się nie tylko zrealizować wszystkie marzenia właścicieli, ale także wizualnie powiększyć przestrzeń.

Co udało się zaprojektować na tak małej przestrzeni?

W ogrodzie udało się zaprojektować dwa tarasy, w tym jeden przy wejściu do ogrodu niwelujący skrajne różnice wysokości oraz drugi typowo wypoczynkowy z zadaszeniem materiałowym na konstrukcji metalowej pergoli. Pierwszy taras tworzy zabudowę wraz z donicami z ozdobnymi roślinami oraz siedziskiem z funkcją skrzyni. Drewniany panel zapewnia prywatność, ponieważ zasłania wejście do mieszkania przed wzrokiem przechodniów. W podeście została zaprojektowana również piaskownica dla dziecka. 

Drugi taras to pełnowymiarowa przestrzeń wypoczynkowa, przemyślana tak, aby pomieścić komplet wypoczynkowy lub stół oraz grill gazowy. W ogrodzie znajduje się również druga skrzynia na narzędzia niezbędna w ogrodzie oraz podwyższona grządka na warzywa.

Delikatne oświetlenie w postaci kul świetlnych oraz girlandy od wejścia po pergole umożliwia przebywanie na ogrodzie po zmroku. Ponadto podkreśla kompozycję roślin, która zgodnie z życzeniem właścicieli zapewnia w ogrodzie prywatność od ulicy oraz jest dobrana tak, aby wymagała, jak najmniejszej ilości pielęgnacji.

przed

przed

po

po

Pracownia architektury krajobrazu. Projektowanie ogrodów Śląsk.
Ogród na osiedlu
Pracownia architektury krajobrazu. Projektowanie ogrodów Śląsk.

Galeria zdjęć ogrodu po realizacji w naszym wykonaniu.

potrzebujesz projektu ogrodu?

Skontaktuj się po darmową, niewiążącą wycenę.

Zapoznaj się z uśrednioną wyceną pakietów projektowych i napisz w sprawie szczegółowej wyceny projektu Twojego ogrodu.

Scroll to Top