Duży ogród dla rodziny 
w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry, Polska

Powierzchnia: 1500m2
Data: 2021 r.
Styl: rodzinny, swobodny z elementami nowoczesnymi
Projektant: Adriana Baryżewska

Nowoczesny ogród z sauną

O projekcie

Projekt dużego ogrodu w Tarnowskich Górach dla młodej rodziny. W projekcie przewidziano przestrzeń dla dzieci, strefę jadalniano-wypoczynkową, część relaksacyjną z sauną zewnętrzną. Nie zabrakło także części typowo użytkowej z domkiem gospodarczym, ogrodem warzywnym z wyniesionymi grządkami oraz niewielkiego sadu. 

 

Duży ogród, bo o wielkości ponad 1000 m2, to prawdziwe wyzwanie. Właściciele to młode małżeństwo wraz z dzieckiem, które potrzebowało przestrzeni funkcjonalnej, pięknej i niewymagającej sporej ilości specjalistycznej pielęgnacji.

W ogrodzie udało się funkcjonalnie skomunikować dom i wjazd do garażu oraz znaleźć miejsce na wiatę samochodową. Nie zabrakło także miejsca na część relaksacyjno-jadalnianą w postaci przesłoniętego narożnego tarasu, który idealnie komunikuje dwa wejścia do domu. Zaaranżowano przestrzeń na ogród typowo użytkowy w postaci wyniesionych rabat na warzywa, część na krzewy owocowe. Znalazło się miejsce także na niewielki sad z zaleceniami doboru niewielkich drzewek owocowych na zaszczepionych na odpowiednich podkładkach tak, aby ich wielkość nie zaskoczyła właścicieli po paru latach.

Dobór gatunkowy był również dobrany tak, aby żadna z roślin nie stanowiła zagrożenia dla dziecka lub psa Właścicieli. W związku z tym w ogrodzie znalazły się rośliny nietrujące, w sporej ilości jadalne, kwitnące, a zabrakło silnie alergizujących.

Projekt przewiduje realizację ogrodu w paru etapach, a przemyślany jest na wiele lat w przód. W początkowym etapie zalecenia polegają na przygotowaniu przestrzeni pod dalszą realizację – posadzenie najdłużej rosnących drzew, w tym wymarzonego przez Właścicielkę zagajnika sosnowego. Finalnie w ogrodzie zaaranżowane jest także miejsce na saunę zewnętrzną wraz z przyległym tarasem wypoczynkowym. 

 

potrzebujesz projektu ogrodu?

Skontaktuj się po darmową, niewiążącą wycenę.

Zapoznaj się z uśrednioną wyceną pakietów projektowych i napisz w sprawie szczegółowej wyceny projektu Twojego ogrodu.

Scroll to Top